زندگینامه دکتر غلامرضا منتظری

زندگینامه دکتر غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا

 

دکتر غلامرضا منتظری در چهارم تیر ماه سال سی و هشت در خانواده ای مذهبی ودر روستای خرقان از توابع شاهرود و موطن عارف شهیر شیخ ابوالحسن خرقانی ، چشم به جهان گشود.
دیری نپایید که در سن پنج سالگی به همراه خانواده به بخش فندرسک ،زادگاه حکیم ابوالقاسم میر فندرسکی هجرت نمود.مراحل آغازین کسب علم و معرفت از دوره ابتدایی تا پایان دوره دبیرستان را در بخش فندرسک و شهرستان علی آباد کتول ،سپری کرد. و همزمان با اوج گیری مبارزات ملت شریف ایران بر علیه رژیم ستم شاهی ، در سال 56 برای ادامه تحصیل در دوره کاردانی به دانشسرای راهنمایی تحصیل ی گرگان ، راه یافت. و به عنوان یک جوان مذهبی و انقلابی ، از طریق سخنرانی ، توزیع کتب سودمند، توزیع اطلاعیه های حضرت امام (ره) ، بر پایی راه پیمایی … نقش موثری را در بخش فندرسک ایفا نمود و با وجود تهدید های عناصر وابسته به نظام طاغوتی ، رسالت انقلابی خود را استمرار بخشید. در سال 1359 برای انجام رسالت خطیر تعلیم و تربیت به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمد و فعالیت های علمی و آموزشی خود را در شهرستان علی آباد کتول آغاز نمود.

با شروع دوران پرافتخار و عزت بخش دفاع مقدس ، علاوه بر حضور و نقش آفرینی در جبهه های غرب و جنوب کشور ، براساس ضرورت و نیاز انقلاب اسلامی ، برای بازسازی و حیات مجدد آموزش و پرورش استان کردستان بعد از حملات تخریبی گروهک های ضد انقلاب، داوطلبانه به همراه خانواده به شهرستان سنندج عزیمت نمود و از سال 1363 تا 1367 با وجود دشواری های منطقه جنگی و توطِئه های گروهک ها ، با استقامت و پایداری، به انجام رسالت فرهنگی و علمی خویش مبادرت ورزید. دوره کارشناسی را در رشته الهیات دانشگاه فردوسی مشهد مقدس به پایان رسانید و با احراز رتبه یکم در آزمون کارشناسی ارشد، به تحصیلات تکمیلی خویش تا پایان دوره دکتری در تهران ، اهتمام نمود. ایشان در کنار انجام فعالیت های علمی و آموزشی ، بدلیل توانمندی و قابلیت ها ،مسئولیت های متعدد مدیریتی را در سطوح استانی، منطقه ای و ملی ، برعهده داشتند که از آن میان می توان به عناوینی نظیر : کارشناس مسئول فرهنگی و هنری در سازمان آموزش و پرورش استان های کردستان و مازندران ، مدیریت فرهنگی دانشگاه مدیر گروه هاب معارف اسلامی دانشگاه های منطقه 3 (گیلان – مازندران – گلستان) ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، مدیریت سازمان بسیج هنرمندان کشور، دبیری جشنواره های علمی و فرهنگی (ملی – بیت المللی) اشاره نمود.

براساس ارزیابی ها و دیدگاه همکاران ایشان در مناصب مختلف ، به لطف الهی به جهت اندیشه خلاق ، روحیه تحول خواهی، سخت کوشی و پای بندی به اخلاق حرفه ای ، از کارنامه درخشان و قابل دفاعی برخوردار بوده اند که از آن میان می توان به کسب رتبه اول کشوری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و برگزیده دو سال پیاپی جناب آقای منتظری بعنوان مدیر نمونه کشوری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال های 91 و 92 اشاره نمود.
حال با این کوله‌باری از تجارب ارزشمند، بر آن شده است تا بر اساس تقاضای بسیاری از نخبگان و چهره های دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی، مهیای پوشیدن لباس خدمت صادقانه و بی منت در عرصه خطیر و سرنوشت ساز انتخابات مجلس شورای اسلامی شود.