دکتر منتظری در نشست خبری پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم- 1:

 اگر نگاه ما به مسئولیت طعمه‌ای باشد زیپ جیب آدمها باز و حرص و ولع در آنان تقویت می‌شود و بعد حیوانی رشد می‌کند، اما اگر نگاه به مسئولیت امانتی باشد باید در پایان پاسخگو باشیم.

 اگر شایسته‌سالاری اتفاق بیفتد قطعاً مجلس کارآمدی را خواهیم داشت.

 رویکردهای من در دو بخش ملی و استانی است. من آمده‌ام تا پژواک صدای مردم در خانه ملت باشم، مردم حق دارند بپرسند و مطالبه‌گری کنند و مدیران و مسئولان موظف به پاسخگویی هستند.

 با وعده‌های فریبنده بعضی نامزدها مخالفم.

معتقدم باید آستین همت را بالا بزنیم. باید با استفاده از ظرفیت متولیان استانی و مدیران توانمند و سرمایه گذاران رنج مردم را کاهش دهیم.

 در عرصه ملی یکی از دغدغه‌های جدی من شکل گیری مجلس انقلابی و دولت جوان و انقلابی است. مجلس کنونی در تراز انقلاب اسلامی نیست. مجلس باید دارای بال‌های مدیریت جهادی و روحیه انقلابی باشد.

 در مجلس برخی ساختارها را باید اصلاح کرد از جمله ساختار کنونی انتخابات، چون فرجامش شایسته سالاری نیست. باید طرحی نو دراندازیم و افرادی که داوطلب مجلس می‌شوند سنجشی از کارآمدی آنان داشته باشیم و در این آزمون محک بخورند و اگر معدل قوی بود در انتخابات ثبت نام کنند.

 مجلس باید به نقش نظارتی خود بیش از پیش عمل کند، اگر به دنبال جلوگیری از سوء استفاده‌ها و کارآمدی دولت هستیم باید وقت خود را وقف نظارت کنند.

 کمک به توسعه عدالت اجتماعی وفسادستیزی، ترجیح مصالح ملی بر منافع فردی و گروهی باید رویکرد نمایندگان مجلس باشد.

 باید مانند زمان جنگ عمل کنیم. امروز خرمشهرهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی پیش روی ماست و بدون همدلی و همگرایی فتح نخواهند شد.

 می‌خواهم مدل جدید و نوین از ارتباط آسان با مردم ارائه دهم، همگان می‌پرسیدند اگر به مجلس راه پیدا کردید پشت سر خود را هم نگاه می‌کنید؟ برقراری ارتباط ماهانه با شبکه‌های برگزیده مردم، ارائه گزارش فصلی به اصحاب رسانه، نشست در مساجد با هدف پاسخگویی و شفاف سازی، توجه به رشد و توسعه همه جانبه استان به ویژه گرگان نگین استان و آق قلا دروازه ورود به تجارت بین الملل از جمله برنامه‌های من است.

 توجه به صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، گلستان قطب کشاورزی است. در زمان برداشت محصول غم و غصه کشاورزان تازه شروع می‌شود. این بخش اشتغال هم در پی خواهد داشت. همچنین برای تولید کشاورزان باید ضمانتی وجود داشته باشد و بدانند فرجام تولید محصول چه خواهدشد.

 برنامه بعدی برداشتن موانع از پیش پای صنعت استان است.