نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل راه آهن شمال شرق 2 دیدار و گفتگو کرد.
محسن اعتماد در این دیدار ضمن ارائه گزارشی ازعملکرد اداره کل راه آهن شمال شرق 2 استان گلستان اظهار داشت : ایجاد خطوط راه آهن از زیرساخت های مهم ارتباطی و توسعه می باشد که یکی از وظایف ما معرفی ، اهمیت و نقش جایگاه حوزه ریلی ومقایسه آن با رقبای بیرونی می باشد.
 وی در این دیدار به مواردی همچون اتصال خط عریض، مراودات ریلی و حمل و نقل غلات، تخفیفات کرایه های حمل و نقل و نقش محور ریلی KTI   نیز پرداخته وافزود: خطوط ریلی شمال شرق 2 علاوه بر اتصال دهنده خطوط ریلی کشور های شمالی و cis به عنوان خط ریلی جدید برای کل منطقه حائز اهمیت است که ما می توانیم با برقراری و اتصال خط عریض در حوزه حمل و نقل، بارهایی همچون غلات ومحصولات کشاورزی  و... را صادرات ، ترانزیت و واردات نمائیم وسود آوری برای تجار و بازرگانان ایجاد شود.

 نماینده مردم شهرستان گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیداراز تلاش‌های مدیر کل و مجموعه راه آهن استان تشکر نمود و اظهار داشت : صنعت راه آهن جزوء مزیت‌های نسبی محسوب می‌شود که به یاری خدا با تسهیل یه سری موانع چه ازجهت کمی و چه کیفی می توان شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش آن باشیم.
غلامرضا منتظری به اتصال خط عریض، ایجاد قطارهای گردشگری بصورت آزمایشی و ماهیانه و تسهیل رفع موانع مرکز لجستیک اینچه برون اشاره و افزود : اگر موانعی همچون تامین زیرساختهایی مثل آب، برق، گاز و .. در اینچه برون تسهیل و رفع نگردد سرمایه گذار رقبتی برای سرمایه‌گذاری نخواهد داشت وما نیز به نوبه خود نشستی درراستای تسهیل و رفع موانع ومشکلات بامسئولین و آقای رسولی خواهیم داشت تا مسیر توسعه استان فراهم گردد.
وی در خاتمه چشم اندازحوزه ریلی استان گلستان را خوب ارزیابی نمود وعنوان نمود: مابه به آینده وچشم اندازحوزه ریلی خوش بین هستیم و به این صنعت وحوزه ریلی، نمایندگان، استاندار و مسئولین ملی نیز نگاه ویژه ای باید داشته باشند.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر ارتباط مردمی غلامرضا منتظری