نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس در مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره مجازی بین المللی فرهنگ قوام ایران زمین گفت: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین قلمرو دانش و بینش جهانیان را نسبت به داشته های فرهنگی کشور افزایش می دهد.

 

غلامرضا منتظری پنجشنبه ۹ بهمن در مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره مجازی بین المللی فرهنگ قوام ایران زمین استان گلستان (نخستین جشنواره مجازی فرهنگ اقوام) که با حضور استاندار گلستان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و تعدادی از مدیران برگزار شد، بیان کرد: ایران اسلامی در مقایسه با همه کشور ها به جهت فرهنگی از مزیت ویژه ای برخوردار است.

او تصریح کرد: فرهنگ ایران عزیز ما اقیانوس عمیقی است که با وجود هزاران سال هنوز نتوانستیم جهانیان را با ابعاد و ژرفای آن آشنا کنیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تنوع فرهنگی اقوام در کشور در عین کثرت از وحدتی معنا دار حکایت می کند که در کمتر کشوری دیده می شود، خاطرنشان کرد: توجه به آداب، رسوم و سنت ها وسیله انتقال میراث فکری و فرهنگی است و جشنواره اقوام می تواند پنجره ای نوین به لایه های آداب و رسوم بگشاید.

او گفت: توجه به تنوع فرهنگی اقوام، ایجاد تحول روحی و معنوی در جامعه، تقویت شادی و نشاط در جامعه از دستاوردها و پیامدهای جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گلستان خواهد بود.

منتظری خاطرنشان کرد: هموطنان و هم استانی ها برای پاسخگویی به نیاز شادمانی و نشاط برای برگزاری جشنواره اقوام در گلستان لحظه شماری می کنند.

نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از همت بلند اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برای برگزاری مجازی این دوره از جشنواره اقوام تشکر و قدردانی میکنم.

مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره مجازی بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین استان گلستان پنجشنبه 9 بهمن ماه 99 با حضور دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان، دکتر غلامرضا منتظری نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس، احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، مرتضوی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان، روسای جوامع گردشگری و فعالان حوزه صنایع دستی استان و جمعی از مدیران در گرگان برگزار شد.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر ارتباط مردمی غلامرضا منتظری