رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گلستان در جلسه اعضای هیات نظارت برانتخابات شوراهای اسلامی استان گلستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: دقت در انتخاب داوطلبین برای حضور در شوراهای اسلامی، برای اعتباربخشی مثبت به جمهوری اسلامی ایران و پیشگیری از وقوع حوادث و اخبار ناشایست، بسیار حائز اهمیت است.

غلامرضا منتظری افزود: وظیفه هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی، افزایش اعتماد به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی نظام اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امانتداری، رازداری، پرهیز از تعصب افراطی و عدالت محوری به عنوان مولفه های اعتماد آفرین در این انتخابات مطرح هستند

وی اظهارکرد: برگزاری جلسات آسیب شناسی انتخابات های گذشته در حوزه نظارت در شهرستان ها و استان، داشتن فرهنگ پاسخگویی به افراد داوطلب، جزو انتظارات ما از مسئولین هیات عالی بر نظارت انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان هاست.

وی یادآورشد: هرچند که برنامه ریزی برای حضور حداکثری در انتخابات جزو وظایف این شورا نیست اما برای حفظ انسجام و افزایش دموکراسی داخلی و دیپلماسی خارجی، از اعضای این هیات می خواهیم در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

وی تصریح کرد: با حضور باشکوه و حداکثری در انتخابات غیرت و احساس دینی و ملی ما، به جهانیان ثابت می شود.

دکتر منتظری، در ادامه صحت، سلامت، امنیت و کارآمدی انتخابات را از دیگر انتظاراتی برشمرد که از اعضای این هیات در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ دارد.

وی در پایان از زحمات اعضای دبیرخانه این هیات و شهرستانها و به خصوص احمد ایزد دبیر اجرایی هیأت عالی بر نظارت انتخابات شوراهای اسلامی گلستان، قدردانی کرد.

 

مرکز رسانه غلامرضا منتظری