اقتصادیبهداشتسیاسیصنعتفرهنگیکشاورزیورزش

پروژه‌های حوزه آب شرب و احیاء خلیج گرگان در صدر مطالبات گلستانی ها از رئیس جمهور

غلامرضا منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امیدواریم سفر هیئت دولت به استان ثمرات خوبی برای گلستان در پی داشته باشد و هنر مجموعه مدیریت استان بر این باشد که بتواند از این فرصت استثنایی نهایت بهره برداری را ببرد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: از جمله اولویت‌هایی که در سفر پیگیری خواهیم کرد در حوزه آب آشامیدنی خواهد بود که شامل تلاش برای اخذ اعتبار تکمیل سدها، شیرین سازی آب دریا و تلاش برای استفاده از آب‌های لب شور است.

وی در خصوص مطالبات بخش کشاورزی هم بیان کرد: زهکشی اراضی، توسعه سیستم آبیاری‌های نوین و تحت فشار و تقویت صنایع تبدیلی و تکمیلی از جمله این خواسته‌ها بوده و پیشنهادات خود در زمینه توسعه شیلات و ماهیان خاویاری را مطرح خواهیم کرد.

منتظری اضافه کرد: اولویت مهم دیگر استان احیای خلیج گرگان بوده که در صورت نادیده گرفتن آن پیامدهای بد زیست محیطی به همراه دارد لذا در این سفر تلاش می‌کنیم اعتبار کافی برای آن اختصاص یابد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح گردشگری آشوراده و تقویت زیرساخت‌های گردشگری را از دیگر مطالبات سفر است و باید با توسعه زیر ساخت‌ها گلستان را به مقصد گردشگران تبدیل کنیم و ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی هتل‌ها می‌تواند در این زمینه کمک کند.

وی به پروژه‌های فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و گفت: تالار فرهنگی- هنری در صیاد شیرازی گرگان نیمه تمام رها شده که باید تعیین تکلیف شود و همچنین پیگیر جذب اعتبار برای سالن ورزشی ۶ هزار نفری گرگان خواهیم بود.

منتظری عنوان کرد: راه اندازی راه آهن اینچه برون- شاهرود و گرگان- مشهد از جمله پروژه‌های ملی است که باید به آن پرداخته شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی همچنین تلاش برای جذب اعتبار در زمینه راهسازی را از دیگر مطالبات برشمرد و گفت: باید با بازسازی و بهسازی راه‌ها از تلفات جاده‌ای استان جلوگیری شود.
وی همچنین تاکید کرد؛ چهاربانده شدن جاده آق قلا به بندترکمن و آق قلا به گنبد از خواسته های مهم مردم آق قلا است.

۱۴۰۰/۱۲/۹

مرکز رسانه دکتر غلامرضا منتظری
(نماینده‌مردم‌شریف‌گرگان‌و‌آق‌قلا)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا