اقتصادی

مهار تورم و رشد تولید از اولویت‌های دولت و مجلس است

منتظری: مهار تورم و رشد تولید از اولویت‌های دولت و مجلس است/ تمام دستگاهها و نهادها برای تحقق شعار سال پای کار بیایند

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هم اندیشی، همدلی و همراهی بین دولت و مجلس برای تحقق شعار سال، گفت: انتظار می‌رود، در سالی که مهار تورم و رشد اقتصادی نام گرفته دولت برای کاهش تورم و مهار آن از ظرفیت تولید بهره لازم و کافی را برده و برنامه اقتصادی خود را شفاف و روشن برای مردم مشخص کند.

غلامرضا منتظری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک حلول بهار طبیعت و معنویت به نامگذاری امسال به سال “مهار تورم و رشد تولید” از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امیدوارم سال جدید پر از خیر و برکت و گره گشایی برای مشکلات مردم باشد و شاهد راهبردهای تحول آفرین در جهت مرتفع شدن مسائل کشور از طرف متولیان امر باشیم، آغاز هر سال از سوی مقام معظم رهبری راهبردهای جدید ارائه می شود که مسیر حرکت کشور را مشخص می‌کند، تحقق این رهنمودها با اقدامات کارشناسی، باعث کسب افتخارات بیشتر برای ایران عزیز و سربلند می‌شود .

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: تمام سازمان‌ها و ارگان‌های کشور باید قلمرو مسئولیت خود را برای تحقق پیام امسال “مهار تورم و رشد تولید” مشخص کنند تا برنامه‌ای متناسب برای رفع نواقص در نظر گرفته شود.

سال مهار تورم و رشد تولید از اولویت‌ها دولت و مجلس

منتظری با اشاره به هم اندیشی، همدلی و همراهی بین دولت و مجلس برای تحقق پیام سال، گفت: خوشبختانه طی یکسال گذشته شاهد تعامل،هم اندیشی، همدلی و همراهی فی مابین دولت و مجلس بودیم، بی تردید تحقق این پیام در سال ۱۴۰۲ باید در اولویت دولت و مجلس باشد.

تعامل دولت و مجلس باید گره گشای مشکلات باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر تعامل دو طرفه بین سرمایه‌های توانمند دو قوه یعنی مجلس و دولت وجود داشته باشد، می‌توان شاهد گره گشایی در بسیاری از مشکلات باشیم، باید به این باور برسیم که می‌توانیم تمام مشکلات را با ظرفیت‌های داخلی حل کنیم و قرار نیست افرادی که خارج مرزها هستند حلال مشکلات کشور ما باشند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه کشور، گفت: ایران اسلامی دارای سرمایه‌های متعددی در تمام حوزه‌های مختلف علمی، اقتصادی و فرهنگی است که می‌تواند در تحقق شعار” سال مهار تورم و رشد تولید” نقش بی بدیلی را ایفا کنند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید به ظرفیت بخش خصوصی، یادآور شد: باید فرصت بخش خصوصی را باور کنیم، باوری در حد وجود داشتن نه در حد شعار؛ باید در برابر سرمایه گذاران و نخبگان توانمند فرش قرمز پهن کرده و از آنان دعوت کنیم تا در حل مشکلات به میدان بیایند، اگر نگاه ما فقط به منابع عمومی و دولتی محدود باشد، بی تردید بسیاری از اهداف ما محقق نخواهد شد.

حمایت از سرمایه‌های داخلی به واسطه مجلس و دولت پررنگ می‌شود

منتظری ادامه داد: سرمایه گذاران به حمایت و امنیت دولت، مجلس و همه کارگزاران نیازمند هستند باید سرمایه گذاران حس امنیت و حمایت را داشته باشند،کاهش تورم و افزایش تولید نیازمند نقش آفرینی جدی سرمایه گذاران است دولتمردان باید در کنار حمایت‌های عملی که شامل فراهم آوردن تسهیلات برای سرمایه گذاران است، شرایط ثبات و آرامش را برای آنان فراهم کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به بهره برداری از ظرفیت‌های خرد و کلان سرمایه گذاران، تاکید کرد: دولت می‌تواند با حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران در بخش‌های خرد و کلان شاهد حل بسیاری از مشکلات در کشور باشند.

وی در ادامه به اصل پیش بینی پذیری در حوزه اقتصاد، اشاره کرد و یادآور شد: انتظار می‌رود، در سالی که مهار تورم و رشد اقتصادی نام گرفته دولت برای کاهش تورم و حتی مهار آن از ظرفیت تولید بهره لازم و کافی را برده و برنامه اقتصادی خود را شفاف و روشن برای مردم مشخص کند و همچنین مردم از دولت آقای رئیسی انتظار دارند در حوزه اقتصاد با همکاری تیم اقتصادی خود برنامه کوتاه مدت در جهت رفع فقر علاوه بر برنامه‌های بلند مدت داشته باشد، مردم ایران در مراسم باشکوه ۲۲ بهمن ماه حجت را تمام کردند و اثبات کردند که شایسته بهترینها هستند و نباید برای تهیه کالاهای اساسی خود در رنج باشند.

مهار تورم به امنیت سفره معیشتی مردم ختم شود

نماینده مردم درمجلس یازدهم در ادامه خاطرنشان کرد: دولت باید طرح‌هایی را در برنامه کوتاه مدت خود برای بهبود وضعیت معیشتی مشخص کند، که چه اقداماتی برای تثبیت نرخ ارز، پیشگیری از تورم و امنیت سفره معیشتی مردم دارد، دولت و مجلس باید ظرفیت سرمایه‌های اجتماعی را مد نظر قرار دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی بااشاره به نقش نهادها و سازمان‌های فرهنگی وهنری، در کنترل تورم یادآور شد: دولت باید در برنامه‌های بلند مدت، چشم انداز، افق روشن و امید را در جامعه نهادینه کند تا اعتماد و رضایتمندی در جامعه رواج یابد، باید برنامه‌ها، اندیشه ها، کار، تلاش و تقویت فرهنگ حمایت از کار، در جامعه فرهنگ سازی شود. این مهم در سایه عملکرد محکم نهادهای فرهنگی محقق می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت در سال ۱۴۰۲ با مروری بر آسیب های اجتماعی و توجه به اعتبارات اختصاص داده شده زیرساخت‌ها را تقویت کرده تا به شکوفایی مد نظر دست پیدا کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا